2010 m. liepos 26 d., pirmadienis

Hahnemühle - popierius, skaičiuojantis 6ajį šimtmetį!


Nuo pat kompanijos įkūrimo 1584-aisiais, popieriaus kūrimo meistrų gamykloje gaminamas popierius garsėjo savo estetika ir ilgaamžiškumu. Popierius buvo gaminamas nenaudojant rūgščių, su tikslu, kad išliktų šimtmečius!

Hahnemühle ilga istorija ir patirtis aukščiausios kokybės popieriaus gamyboje leidžia kompanijai
greitai prisitaikyti prie sparčios technologijų plėtros. Ir nors Hahnemühle turtinga istorija yra artimai surišta su tradicinėmis meninės raiškos formomis,
kompanija siekia neatsilikti nuo moderniųjų skaitmeninių technologijų.

Kad užtikrintų bekompromisę kokybę Hahnemühle artimai bendradarbiauja su rašalinių spausdintuvų gamintojais, išradėjais bei meistrais.
Rezultatas- sėkminga pozicija inovatyvaus popieriaus, sukurto specialiai rašaliniam spausdinimui, gamyboje.

Hahnemühle produkcija sujungia šiuolaikinio foto popieriaus tikslumą bei meninio popieriaus unikalumą. Vaizdas, atspausdintas ant šio popieriaus, traukia akį savo itin patraukliu spindesiu, unikalumu, neprilygstama paviršiaus struktūra, bei plačia spalvų gama. produkcija sujungia šiuolaikinio foto popieriaus tikslumą bei meninio popieriaus unikalumą. Vaizdas, atspausdintas ant šio popieriaus, traukia akį savo itin patraukliu spindesiu, unikalumu, neprilygstama paviršiaus struktūra, bei plačia spalvų gama.



Visų rūšių Hahnemühle popierius yra gaminamas 100% be rūgšties, kas užtikrina jo atsparumą laikui, bei yra garantuojamas neutralus pH.



Taip pat popierius yra gaminamas pagal DIN6738 bei ISO9706 reikalavimus archyvinės klasės popieriaus gamybai.






2009 metais buvo apdovanotas TIPA apdovanojimu.




Trumpai tariant, Hahnemühle Jums siūlo aukščiausios klasės produktus, kuriuos jau įvertino žymiausi fotografai, galerijos bei muziejai.

Popieriaus galite įsigyti UAB "Fototechnika" Smolensko g. 10A arba mūsų e.parduotuvėje :

http://www.fototechnika.lt/?prekes=&prekiugr=254&parent=252&grupes_pav=Fotopopierius

2010 m. liepos 22 d., ketvirtadienis

The Pod!



”The pod” platformos yra lengvos, ypatingai aukštos kokybės, paprastos naudoti ir pritaikomos bet kokiai kamerai. “The pod” tobulai tinka grupinėms nuotraukoms, kelionėms, mažai apšviestose vietose, bei naktį.Taip pat jis tampa nepakeičiamu, norint kokybiškai fotografuoti muziejuose, prekybos centruose, bažnyčiose, meno galerijose – vietose, kur dažnai yra draudžiama įsinešti klasikinius trikojus stovus.

“The pod” labai pagerina nuotraukos ryškumą, aštrumą, spalvos švarumą, skaidrumą maksimaliai sugeriant ar net visiškai nuimant drebančių rankų efektą. “The pod” galite naudoti bet kur – ant stalo, ant uolenų ar akmenų, ant automobilių, suoliukų, tvorų, bėgių ir t.t. ir pan.







“The pod” gali naudoti bet kas, net mėgėjai, kurie iki šiol dar nesusimąstė apie stovą, nes bijojo jo svorio, dydžio ar sudėtingumo.

Taigi…

Kas tai yra "The pod" ?

Tai granulių pripildytas maišelis, varžto pagalba tvirtinamas prie fotoaparato arba vaizdo kameros.

Kokios fotokameros tinka "The pod" ?

Visų tipų. "The Pod" naudoja pramoninius standartus (¼ " x 20 tvirtinimo varžtus), kurie atitinka standartinius visų fotoaparatų gamintojų naudojamus tvirtinimo varžtus.


Kiek svorio "The pod" išlaiko?

Daug, ant "The pod" gali atsistoti vidutinio sudėjimo vyras ir platformai nieko nenutiks.

Ar "The pod" yra suteikiama garantija?

Taip, yra vienerių metų gamintojo garantija nuo defektų.

Kas yra "The pod" viduje?

Platforma pripildyta specialaus plastiko granulių, kurios nebijo drėgmės, aukštos/ žemos temperatūros, dulkių ir t.t.

Ar įmanoma pakeisti "The pod" užpildymą, pritaikant jį mano fotoaparato poreikiams?

Taip, "the pod" užsisega stipria "Velcro" juostele, kad būtų galima atidaryti ir iš naujo uždaryti tiek kartų, kiek norite. Jei keliaujate ir norite imti tik pagrindą, tiesiog ištuštinkite turinį ir užpildykite savąjį "The pod"jau atvykus bet kokiu pageidaujamu užpildu.

Ar "The pod" nebijo lietaus?

Taip, "The pod" yra pagamintas iš tvirto nailono, tad yra atsparus vandeniui.

Kodėl "The pod" yra geriau nei klasikiniai trikojai?

Dažniausiai stengiamasi “The pod” platformų nelyginti su klasikiniais trikojais stovais, nes tai būtų tas pats, kas lyginti automobilį su motociklu – abu gražūs ir geri, tačiau yra mėgstami dėl skirtingų priežasčių.

Jeigu reiktų paminėti tik kelis “The pod” pranašumus, tai būtų šios savybės: kompaktiškumas, tvirtumas, lankstumas, lengvas pernešimas į kitą vietą bei paprastumas naudojant. Taip pat “The pod” gali būti nešiojamas bet kur ir bet kada, bei naudojamas and bet kokio paviršiaus.







Lyginant su mažaisiais lanksčiais trikojais, tai “The pod” yra žymiai stabilesnis, patogesnis, greičiau ir lengviau naudojamas, nes nereikia specialiai jo įmontuoti į norimą vietą, o po to išmontuoti baigus fotografuoti. Be to “The pod” yra nesugadinamas ir gali išlaikyti net 10 kartų didesnį svorį.






Ar "The pod" yra gera dovana?

Taip, "the pod" yra puiki dovana visiems!




Štai trumpas filmukas apie "The Pod" įvairias panaudojimo galimybes !





"The Pod" ieškokite UAB "Fototechnika" Smolensko g. 10A arba e.parduotuvėje: http://www.fototechnika.lt/index.php?prekes=&firmosid=36&firmos_pav=The%20Pod

2010 m. liepos 19 d., pirmadienis

Kata - aukščiausios kokybės foto/video krepšiai!


Kata - tai gerai visame pasaulyje žinoma profesionalių foto-video krepšių gamintoja.
Kompanija jau daugiau kaip 20 metų gamina nepaprastai aukštos kokybės krepšius, dėklus bei priedus įvairių prietaisų transportavimui, o taip pat jų naudojimui pačiose įvairiausiose gamtinėse sąlygose. Maksimalus patogumas žmogui – viena iš pagrindinių Kata idėjų , kuria remiasi gamybos technologija, todėl kompanijos gaminiai ne tik gerai apsaugo jūsų aparatūrą, bet ir yra labai patogūs juos naudojant.



Kata atitinka tarptautinius ISO 9000-2000 standartus.





Katos GDC krepšių kolekcija yra laimėjusi TIPA apdovanojimą už inovatyvų dizainą.





Bei prestižinį RED DOT apdovanojimą už unikalų KATA bumblebee Ultra Light Backpack dizaino sprendimą.



Kata garantuoja, kad kiekvienas produktas bus be gamybos ir medžiagų defektų 5 metus po įsigijimo. Taip pat galima garantiją prasitęsti visam likusiam gyvenimui, užregistruojant savo krepšį internetinėje svetainėje: http://www.kata-bags.com/warranty.asp

Štai trys visiškai skirtingi fotografai, kurie jau įsitikino, kad Kata yra geriausia:

Kevin Augello yra dokumentinių filmų apie laukinę gamtą prodiuseris bei operatorius.


Švedė Ami Elsius laisvai samdoma fotografė, daugiausia fotografuojanti madą, reklamą, portretus, keliones, vestuves, tačiau labiausiai mėgstanti reprodukcijos (Fine - art) fotografiją.


Profesionalus fotografas - fotožurnalistas Wolfgang "Wolfi" ir jo Kata PR-440.

Kata krepšių galite įsigyti "Fototechnikos" prekybos salone Smolensko g. 10A arba internetu:

http://www.fototechnika.lt/?prekes=&firmosid=23&firmos_pav=Kata&p=all

Leica X1





X1 kameroje įrengtas 12,2 megapikselių CMOS vaizdo jutiklis, todėl kiekvienas taškas užima didelę jutiklio dalį ir gauna daugiau šviesos. Didelio taško dėka, gaunamas žemas triukšmų lygis, didelis dinaminis diapazonas ir tikslus spalvų perdavimas. Jutiklio Crop faktorius yra 1,5 (lyginant su 35 mm juostos formatu). Tai reiškia, kad fiksuotas LEICA ELMARIT 1:2.8 / 24 mm lęšis virsta universaliu reportažiniu objektyvu su veiksmingu (35 mm ekvivalente) 36 mm židinio nuotoliu. Tai tikra universlių objektyvų klasika.

Leica X1 valdymas ypač aiškus ir intuityvus. Leica X1 fotoaparate įdiegta daug automatinių funkcijų: pradedant nepriekaištingu automatinio ryškumo nustatymu ir baigiant automatine ekspozicija. Nustačius šias funkcijas, fotografas visada gaus puikų, aštrų vaizdą, tiesiog paspausdęs užraktą. Vartotojui nereikia rūpintis techniniais fotografavimo aspektais, o tiesiog pasinerti į kūrybinį procesą.

Be to fotografai, trokštantys didesnės kūrybinės laisvės, gali naudotis rankinio valdymo galimybėmis. Diafragma ir užrakto greitis gali būti nustatomi rankiniu būdu dviem ratukais fotoaparato viršuje. Rankiniu būdu galima nustatyti ryškumą, baltos spalvos balansą ir įvairius kitus, svarbius fotografavimo parametrus. Todėl X1 siūlo fotografams pilną, kūrybinę rankinio valdymo laisvę ir tuo pat metu automatininėmis funkcijomis užtikrina greito reagavimo galimybę.

Didelis vaizdo jutiklis, didelis jautrus ISO 3200 ir ”šviesus” objektyvas paverčia Leica X1 idealiu fotoaparatu mėgstantiems fotografuoti natūraliame apšvietime. Esant blogoms apšvietimo sąlygoms, arba sąmoningai manipuliuojant ryškumo giluma - X1 visada pasiūlys daugybę, individualių ir kūrybiškų, idėjų sprendimo variantų.

Puikus, ryškus 2,7 colių ekranas užpildo beveik visą kameros galinę nugarėlę ir atskleidžia mažiausias detales net ryškioje šviesoje. Optinis vaizdo ieškiklis yra pakeistas Live view funkcija ekrane, rodančia tikslų kadro vaizdą ir pagrindinius jo parametrus. Gyvo vaizdo režimas taip pat daro X1 itin universaliu fotoaparatu fotografuojant neįprastu rakursu. Leica X1 siūlo platų aksesuarų asortimentą (optinis ieškiklis, rankena, dėklas ir t.t.), kuris praplėčia fotoaparato galimybes ir suteikia fotografams individualumą.

Leica X1 kameros blykstė, sugeba daug daugiau, nei tiesiog pakeisti kitą šviesos šaltinį. Ji gali būti naudojama kaip užpildanti blykstė ir sinchronizuoti su antra užrakto užuolaidėle. Norintiems daugiau galios ir lankstumo, gali naudoti Leica 24D SF ir SF 58 sistemos blykstes, kurios taip pat yra suderinamos su X1.

Leica X 1 komplektuojama kartu su akumuliatoriaus krovikliu ir didelės talpos baterija. Be to turi pilną programinės įrangos paketą. Programinę įrangą, registruoti Leica X1 klientai nemokamai atsisiunčia internetu. Tai užtikrina, kad ir naujausia programos versija visada lengvai pasiekiama.




Apžiūrėti ir įsigyti galite "Fototechnikos" prekybos salone Smolensko g. 10A arba e.parduotuvėje:

http://www.fototechnika.lt/?prekes=&prekiugr=29&parent=9&grupes_pav=Kompaktiniai%20fotoaparatai&prekesid=1346&prekes_pav=Fotoaparatas%20Leica%20X1&firmos_pav=Leica

2010 m. liepos 15 d., ketvirtadienis

Kodėl Gitzo geriau už kiniečių plagiatorius?

Gitzo - tai naujos kartos stovai, kuriuose įdiegti naujausi technologiniai sprendimai ir medžiagos. Didžiausias aliuminio trikojų minusas-didelis svoris. Kiti gamintojai šį trūkumą bando ištaisyti, mažinant aliuminio kojų sienelės storį (0,8-1mm), bet tai susilpnina trikojo tvirtumą ir stabilumą. Gitzo nuėjo kitu keliu: naudodami didesnį kojos sienelės storį (1,2mm) papildomą trikojo tvirtumą ir kietumą užtikrinti, stovo svorį mažina naujausių technologijų dėka.

Stovų mazgai pagaminti iš unikalaus technopolimero Soulid 238, kuris 30% lengvesnis nei magnis, bet pasižymintis tokiomis pat savybėmis kaip jis ir ypatingai gerai slopinantis vibraciją.

Centrinė kolona pagaminta iš bazalto (20% lengvesnis už aliuminį) taip sumažinant trikojo svorį ir padidinant jo stabilumą. Bet tai dar ne viskas. Pati aliuminio koja yra nauja. Ji 30% lengvesnė nei anksčiau gamintos. Kojos pagamintos naudojant ALR (Anti Leg Rotation) kojų prasisukimą stabdančią sistemą. Kojos padengtos juodai matiniais dažais, kad neblikuotų. Viršutinė kojų dalis apvilkta lengva, minkšta ir ergonomiška gumuota medžiaga, kuri padidina darbo su stovu komfortą (naudojant jį žiemą ar nešant ant peties.

Kiekviena iš kojų vartoma atskirai. Centrinė kolona apverčiama, o jos apačioje yra kablys svoriui tvirtinti. Stovai Gitzo tinkami vaizdo kameroms, monokliams ir veidrodinėms kameroms su optika iki 300 mm. Rekomenduojamas fotografams, trokštantiems tvirto ir lengvo stovo.



Struktūra



Medžiagų analizė


Sluoksniai


Tvirtumas


Lankstumo išbandymas




Smūgio poveikis



Aukščiausios kokybės Gitzo stovus galite apžiūrėti ir įsigyti "Fototechnikos" prekybos salone Smolensko g. 10A arba mūsų e.parduotuvėje:
http://www.fototechnika.lt/?prekes=&prekiugr=150&parent=15&grupes_pav=Gitzo

Akcija! Šį mėnesį įsigydami bet kurios komplektacijos Olympus E-PL1 fotoaparatą dovanų gausite Manfrotto trikojį 785B Modo.



Olympus priėmė skaitmeninio amžiaus mestą iššūkį ir sukūrė ypač lengvą ir labai galingą fotoaparatą. Nežiūrint į tai, kad fotoaparate gausu profesionalams svarbių pasirinkimų, PEN yra taip pat lengva naudotis, kaip ir kompaktiniu fotoaparatu. Naujasis modelis gavo seniai lauktą, iššokančią vietinę blykstę, be to kaip ir EP-2 modelis, turi elektroninio ieškiklio palaikymą. Gaminami keturių spalvų modeliai ( baltas, raudonas, juodas ir sidabrinis ). Atsižvelgiant į vartotojus buvo sukurtas paslaugus “gyvas” vadovas, padedantis nustatyti sudėtingas SLR charakteristikas, ir tai yra dar ne viskas, ką siūlo E-PL1. Realiu laiku galima peržiūrėti ir kadruoti 2.7” LCD ekrane efektus, pradedant i-auto ir i-sustiprinimu, bei užbaigiant e-portretu - visa tai užtikrins kad nuotraukos atrodys tarsi jos būtų darytos profesionalo. Įkvėpti vartotojai galės save išreikšti su E-PL1 kūrybiškais pasirinkimais. Šešių meninių filtrų pasirinkimas, kaip pavyzdžiui švelni sepia, leis pasireikšti kūrybiškumui filmuojant bei fotografuojant. HD filmavimo mėgėjus pamalonins dar viena dovanėlė: filmuojant galima keisti ryškumo zonos gylį ir apžvalgos kampą, keisti autofokusą, bei fotografuoti aukštos rezoliucijos nuotraukas. Dabar yra dar daugiau galimybių: anksčiau net nebuvo galima įsivaizduoti kad mėgėjiškoms kameroms galima pritaikyti didžiulę keičiamų objektyvų gamą - įskaitant greitus ir ypač lengvus mikro keturių trečiųjų objektyvus. PEN fotoaparate susilieja kokybiškas filmavimas ir nesudėtingas fotografavimas - galima deramai įamžinti atsiminimus.








Fotoaparatas Olympus E-PL1
2010 m. laimėjo TIPA apdovanojimą.


Įsigyti galite Smolensko g. 10A arba mūsų e.parduotuvėje :
http://www.fototechnika.lt/?prekes=&firmosid=34&firmos_pav=Olympus&prekesid=1473&prekes_pav=Fotoaparatas%20Olympus%20E-PL1%20Kit%201442&firmos_pav=Olympus

2010 m. liepos 14 d., trečiadienis

IŠRAIŠKOS PRIEMONĖS, KURIOS PRIARTINA SĖKMĘ arba ką būtina žinoti, kad fotografija būtų įtaigi?

Kodėl vienos nuotraukos yra įtaigios ir prikaustančios dėmesį, o kitos nuobodžios ir neįdomios? Nuo ko priklauso sėkmė?
Sveikintinas noras fotografuoti ir taip išreikšti save kaip asmenybę, perteikti savo požiūrį į supančią aplinką. Tinkamai pateiktos nuotraukos džiugina akį, ramina , skatina mąstyti, gerai nuteikia visai dienai. Nereiktų tikėtis didelės sėkmės, ką tik įsigijus fotoaparatą ir pasikliaujant jo “viską galinčia” automatika. Mes dažnai vadovaujamės savo nuojauta ir emocijomis, tačiau reiktų nepamiršti keletos vaizdo išraiškos priemonių, kurios gali priartinti sėkmę:

*Tinkamai pasirinktas fotografuojamas objektas.

Svarbiausias uždavinys rasti tinkamą objektą ir tinkamai perteikti turinį. Nuotraukoje svarbiausia – turinys. Pasirinktas objektas turi būti išraiškingas ir iškarto atkreipti dėmesį. Jei objektas bus netinkamo mastelio jis “pasimes” tarp antraeilių smulkių detalių. Portretas, kurio foną sudaro daug smulkių detalių niekada neatrodys įtaigus. Norėdami pasakyti be žodžių - bandykite pažiūrėti kūrybiškai kito akimis. Parinkite stambesnį planą, neleiskite, kad pašaliniai daiktai lįstų į kadrą, fonas nebūtų aktyvesnis už fotografuojamą objektą.
Venkite aktyvaus fono - šviesos, spalvos, ryškių ir smulkių detalių . Vaizdo pasirinkime turite susikoncentruoti į vaizdo nuotaiką. Pagalvokit, kokį jausmą, į jį žiūrint, sukels žiūrovui.
Sutikite su tuo, kad pilką, apsiniaukusią dieną horizonte esantys objektai , neišsiskiriantys savo dydžiu, atrodys nuobodžiai.
Pvz.: nufotografuotas vaikas, bėgiojantis kieme tarp kitų vaikų apsiniaukusią dieną iš balkono arba per langą.
Jūs, kaip tėvas ar mama, žinosite, kad tai Jūsų vaikas, kitiems reikės ilgai aiškintis, kuris iš jų yra Jūsų.
Norėdami pasakyti be žodžių - bandykite pažiūrėti kūrybiškai kito akimis. Portretuodami, parinkite stambesnį planą – išvengsite nepageidaujamų detalių. Atkreipkite dėmesį į akis – jos visada turi būti ryškios. Jei ryškumo zona labai siaura (atvira diafragma) fokusuokite ryškumą į akis.

*Kadro komponavimas formate

Vertikalus ar horizontalus? Panoraminis, o galbūt kvadratas? Dažnai pats siužetas nusako, kokį taikyti nuotraukos formatą. Upe plaukianti valtis – “prašosi” talpinama į horizontalų, o bokštas ar stulpas – į vertikalų ir pan. Jei negalite apsispręsti - fotografuokite abiem. Jei planuojate sujungti vaizdą į panoramą iš kelių nuotraukų, fotografuokite vertikaliai, laikydami aparatą ir palikdami erdvės sujungimamas.
Stenkitės išnaudoti visą kadrą, nes bet koks apkarpymas mažina nuotraukos kokybę, tuo pačiu ir atspaudo formatą.
Keiskite fotografavimo kampą – fotografijoje vadinamu rakursu. Palipkite ant laiptelio, apeikite objektą iš kitos pusės, jei reikia pasilenkite ar atsigulkite. Dažnai būna sunku iškart įvertinti tinkamą rakursą, todėl judėkite.

*Apšvietimas fotografijoje - svarbiausias veiksnys kelyje į sėkmingą rezultatą.

Venkite priešpriešinės šviesos (kontražūro) patekimo ant objektyvo. Jei matote, kad šviesa gali patekti ant priekinio lęšio - naudokite blendą.
Stenkitės fotografuoti tada, kada saulės spinduliai krenta didesniu kampu – objektai bus išraiškingesni, šešėliai gilesni ir ilgesni. Išnaudokite tai, kai norite pabrėžti faktūrą. Pvz.: kopos, smėlis, žemės arimas ir pan.
Fotografuojant portretą - Jūsų tikroji “saulė” pagrindinė šviesos kryptis paprastai turėtų šviesti Jums iš užnugario 45 laipsnių kampu. Jei fotografuojate prieš šviesą – naudokite atšvaitą (juo gali būti net šviesi neutrali pastato siena) ir priešpriešinę šviesą paverskite pagalbine - kontražūrine kryptimi padedančia išryškinti kontūrą.
Nekeiskite apšvietimo šaltinių, nes jie paprastai turi skirtingą spalvinę temperatūrą, ypač jei yra nevienodi (skiriasi spalvinė temperatūra). Pabandykite suvokti skirtumus ir privalumus natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. Supratusiems šviesos krypčių, sklaidos kampo ir kontrastingumo įtaką - galimybės tampa beribėmis.

*Fotografavimo taškas ir objekto vieta kadre.

Dažnai daug reikia įdėti pastangų, kad surastum tinkamą fotografavimo tašką, pasirinktum fotografavimo planą – mastelį. Ne lengviau išsirinkti apšvietimą, tinkamą kadruotę. Nuo jūsų pasirinkto fotoaparato laikymo kampo priklausys, kaip šį vaizdą matys žiūrovas. Galite fotografuoti visais kampais ir po to atsirinkti. Būkite atsargūs su aukštu ir žemu fotografavimo rakursu – jie keičia perspektyvą ir pirmame plane esantys daiktai gali būti optiškai iškraipyti.
Prisiminkite, kad egzistuoja trys pagrindiniai matematiniai kompozicijos dėsniai: trečdalių taisyklė, auksinė sekos ir auksinio pjūvio. Visi objektai atsidūrę šiose taisyklėse minimame linijų susikirtime - tikrai žiūrėsis puikiai.

Kaip nekeista, tačiau žmogaus akis vaizdą fiksuoja raidės Z pagrindu. Ši taisyklė yra tik rekomendacija į kurią norėtųsi atkreipti dėmesį , tačiau ji yra neprivaloma.

Geometrinės figūros kadre (regimos ar įsivaizduojamos) vaizdą gali daryti emocianaliu arba stabiliu , todėl eksperimentuokite.

*Užsitikrinkite ryškų vaizdą:

Naudokite vienkojį ar trikojį stovą, jei tam yra nors menkiausia galimybė. Jei nėra - naudokite bet kokią atramą. Jei fotografuojate atviroje erdvėje pasirinkite tinkamą stovėseną, jei reikia priklaupkite, atsiremkite alkūne sudarydami trikampį. Reikia nepamiršti, kad fotografuojant su ilgo židinio teleobjektyvais, reiktų naudoti kuo trumpesnį išlaikymą. Paprastai teleobjektyvu laikomas normalaus židinio nuotolis padaugintas iš du su puse karto.
Dėmesio: Trikojis turi būti stabilus ir tinkamas jūsų fotoaparatui – neviršyti leistinų apkrovų. Su prastu trikoju galite gauti priešingą rezultatą, nei tikitės, tačiau tai jau kita tema. Vertų gamintojų nėra daug.
Nepamirškite, kad SLR fotoaparatuose galite pakelti veidrodį, naudokitės distanciniu pulteliu arba užrakto užlaikymu. Tai aktualu fotografuojant peizažą, architektūrą, objektus, turinčius daug smulkių detalių, naudojant teleobjektyvus.

*Tinkamai parinkite EKSPOZICIJĄ kontroliuojančius fotografavimo parametrus:

Išlaikymas “S” Išlaikymo prioritetas. Pasirinkite šį režimą, jei norite, kad sustabdytumėt judesį.
Diafragma “A” Diafragmos prioritetas. Dažniausiai naudojamas fotografuojant peizažą ,
makro ir portretą. Prie atviros diafragmos( mažesnės skaičių reikšmės) turėsite siaurą ryškumo zoną, todėl tinkamai ją išnaudokite. Šis nustatymas paprastai naudojamas, kad fonas būtų neryškus
Jautrumas “ISO” naudojamas, kai nepakanka šviesos ir neturite kitos galimybės užfiksuoti judesiui.
Šie trys parametrai tiesiogiai įtakoja į ekspoziciją (šviesos srauto patekimą ant fotomedžiagos arba matricos)
Programa “ P” Pasirenkama, norint fotografuoti spontaniškai, be išankstinės nuostatos.
“M” Rankinis režimas skirtas individualiems nustatymams.

*Apdorokite vaizdą, jei to reikia, prieš pateikdami viešam eksponavimui

Ištaisykite fotografavimo klaidas – kontrastą, spalvinį balansą, jei reikia paryškinti- paryškinkit detales, apkarpykite tuščias, nieko nesakančias erdves ir detales, jei tai neprieštarauja kompozicijai. Puikus siužetas gali būti nieko vertas, jei prieštarauja kompozicijos taisyklėms. Neieškokit lengvos “laimės”, parodykit savo darbus draugams ir artimiesiems. Būkite sau kritiški, bet nepraraskite vilties. Tik dešimtadalis, o gal ir mažiau nuotraukų paprastai būna tos, kurias verta išsaugoti.

P.S.: Gera nuotrauka - tai tinkamai atliktas visas procesas nuo aparatūros pasirinkimo iki vaizdo komponavimo, apdorojimo, bei vaizdo eksponavimo.

Taigi, linkime sėkmės ir neišsenkančios energijos, ieškant to vienintelio kadro. Laužykite ir nepaisykite taisyklių, jei jas jau žinote. Visos taisyklės, žinoma, turi išimčių, priešingu atveju, nebūtų meninės fotografijos. Atminkite, kad publikuojama fotografija yra Jūsų vizitinė kortelė.

Brangūs skaitytojai,

Mūsų pagrindinis tikslas - padėti Jums įgyvendinti savo uždavinius ir išreikšti kūrybingumą fotografijoje. Fotografuodami su kokybiška technika, Jūs įgyjate pranašumų prieš kitus, kadangi UAB „Fototechnika“ populiarina pažangiausius laimėjimus fotografijos technologijoje. Mes esam oficialūs atstovai Lietuvoje šių prekių ženklų:





Šiame blog’e dalinsimės naujienomis apie produktus, akcijas bei įvairiais patarimais fotografijos tema :)

Mielai laukiame Jūsų atsiliepimų! Taip pat rašykite mums, ką norėtumėte perskaityti ar pamatyti šiame blog’e :)

Ačiū už apsilankymą ir kviečiame sugrįžti ;)

UAB “Fototechnika” kolektyvas